Aktivnosti s učenicima
EUROPSKI DAN JEZIKA - 26. rujna
Autor: Nataša Zvonar, 23. 9. 2022.

U suradnji s Europskom komisijom, na inicijativu Vijeća Europe koje promiče višejezičnost u cijeloj Europi 26. rujna se obilježava Europski dan jezika.

Jezična raznolikost je temelj postizanja boljeg međukulturnog razumijevanja, omogućuje proširivanje obrazaca komunikacije na temelju bogate kulturne baštine Europe te prati tendenciju razvijanja kritičkog razmišljanja i kreativnog izražavanja. Također nas potiče da promišljamo o vlastitoj kulturi i kulturnoj baštini uspoređujući je s drugima.

Učenici naše škole redovito obilježavaju Europski dan jezika izrađujući plakate, zastave te uspoređujući materinji jezik s ostalim europskim jezicima. Na satovima se provode kvizovi na temu višejezičnosti, a u atriju škole možete pročitati o jezičnim zanimljivostima koje su pripremili učenici naše škole.

Više pod [OPŠIRNIJE]

U priloženim dokumentima je brošura o djevojčici Lari koja na svom putovanju kroz Europu otkriva mnoge jezične zanimljivosti, otkrijte i vi! Zavirite u brošuru i otputujte s djevojčicom Larom na jezično putovanje! Za hrabrije preporučujem prelistati brošuru na engleskom, a za najhrabrije na njemačkom ili talijanskom. 😊

Sretan put! Have a good trip! Gute Reise! Buon viaggio!

Anita Markovina, učiteljica engleskog i njemačkog jezika

Priloženi dokumenti:
language-journey-HR.pdf (23.89 MB)