« Svibanj 2024 »

Mali veliki talenti učenika 4.c
Autor: Jelena Poljak, 19. 10. 2023.

„Nismo svi stvoreni da radimo velike stvari. Ali zato možemo raditi male stvari s puno ljubavi“, mudre su riječi blažene Majke Terezije. Potaknuti ovim riječima upustili smo se u našu „malu“ avanturu velikog srca. Na koji način smo sudjelovali u Konzumovu natječaju „Mali veliki talenti“ i time pomogli opremanje jedne škole opremom za poboljšanje svakodnevnog rada, možete pogledati pod OPŠIRNIJE.

VIDEO

Učiteljica Ksenija Juričić i učenici 4.c

Prošlogodišnja nastava u prirodi ostavila je veliki utisak na učenike sada već 4.c razreda. Tamo negdje u dijelu Gorskog kotara smjestio se povijesni dragulj, dvorac Stara Sušica. Ako maštate o dvorcu iz bajke, čarobnoj prirodi prekrivenoj bijelim plaštem, to je nepogrješivo mjesto.
Ipak, učenicima 4.c razreda u srcu je posebno mjesto zauzela mala seoska škola. Škola koja broji mali broj učenika, škola s predivnom poviješću koja iako tako mala odiše neopisivom ljepotom, radošću i toplinom. Ulaskom u tu školu osjećate se dobrodošlo, prihvaćeno i voljeno. Učenike se jako dojmilo koliko su djeca koja imaju neusporedivo malo za razliku od njih toliko sretna i s ponosom te toplinom pričaju o svojoj školi. Mala dvorana s tek nekoliko pomoćnih sredstava bila je ispunjena brojnim glavicama učenika 4.c razreda. Lijepo je bilo osjetiti kako smo svi jednaki i kako nam je malo potrebno za istinsku sreću.

A onda, nekoliko mjeseci nakon, početkom nove godine izašao je Konzumov natječaj „Mali veliki talenti“. Natječaj koji omogućuje školama dobivanje pojedine opreme za poboljšanje svakodnevnog rada. Nije bilo sumnje, a ni razmišljanja. Učenici su odmah donijeli odluku. Smatrajući kako oni imaju i više nego dovoljno odlučili su napraviti koliko mogu i pomoći da škola koja je ostavila toliko utisaka na njih dobije pojedinu opremu koja bi svim učenicima omogućila bolji svakodnevni rad. Uzbuđenje, radost, veselje, ponos, u potpunosti su ispunili učenike. Zajedno su dogovorili i istražili sve potrebne korake prema svome cilju. Kuponi se svakodnevno skupljaju, a u tome im puno pomažu učenici 4.a razreda. Nedavno su objavili i video kojim žele potaknuti sve da ulaskom u njihov video naprave veliku stvar i pomognu im u ostvarenju njihovog nauma. Ne znaju hoće li u svome cilju uspjeti, ali vjeruju da čine baš ono što je Majka Terezija rekla, male stvari s puno ljubavi.

Izdvojite i vi koju sekundu svog vremena, uđite u video učenika 4.c razreda i pomognite im da ostvare ono za što se bore i u što vjeruju.

VIDEO