Vijesti za roditelje
Upis djece u prvi razred osnovne škole na području Splitsko-dalmatinske županije za školsku godinu 2020./2021.
Autor: Anita Dujela, 10. 2. 2020.

Upis djece dorasle za upis u školu se provodi prema Planu upisa Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko-dalmatinske županije.

Školski obveznici su:

• djeca rođena od 1. travnja 2013. do 31. ožujka 2014.,
  • djeca rođena od 1. travnja 2014. do 31. prosinca 2014. za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,
  • djeca kojima je za šk.god. 2019./2020. rješenjem, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,
  • djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole

Prijava školskih obveznika vrši se elektronskim putem na obrascu PRIJAVA za predupis u vremenu od 10. do 20. veljače 2020. Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole

Biogradska, Ispod Sv. Lovre, Kotorska, Kralja Držislava 2-28, Makarska, Pazdigradska, Primoštenska Ulica 6-16, Put Duilova, Put Orišca, Put Pazdigrada, Put Sv. Lovre, Put Trstenika 40, Put Žnjana 5-41, Put Žnjana 10-66, Put Žnjana 0-2, Rovinjska, Skradinska, Stonska, Šetalište Pape Ivana Pavla II 81-85, Šetalište Pape Ivana Pavla II 45, Tučepska Ulica, Ulica Masline, Ulica Rašeljke, Vinogradska, Vrgoračka, Žnjanska

Više pod opširnije!

Nakon obavljene prijave djeteta Upravnom odjelu, roditelj odnosno staratelj obavezno se treba javiti školi u vremenu od 2. do 9. ožujka 2020. god. radi dogovora o terminu procjene psihofizičke zrelosti te sistematskog pregleda djeteta kod školske liječnice - u vremenu koje ćemo naknadno objaviti.

Potrebna dokumentacija: OIB, potvrda o pohađanju programa predškole, kopija domovnice i rodnog lista (vrijede bez obzira na datum izdavanja).

Kriteriji za upis u produženi boravak definirani su Pravilnikom o organizaciji  i provedbi programa produženog boravka u osnovnoj školi (NN 62/2019) i Odlukom o organizaciji programa produženog boravka u osnovnim školama kojima je osnivač Grad Split - dokumente potrebne za bodovanje kriterija ćemo naknadno objaviti.

OSTALO:

Za odgodu upisa za šk.god 2020./2021. ne podnosi se zahtjev već je potrebno u prijavi online označiti: „najava za odgodu upisa“

Za prijevremeni upis roditelj odnosno staratelj osim prijave online, dostavlja osnovnoj školi i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove.

Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca sa težim oštećenjem zdravlja), roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Upravnom odjelu na priloženom Obrascu 6. (Vukovarska 1, Split, ili e-mailom:prosvjeta-kultura@udu-sdz.hr). Uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju.

VAŽNA NAPOMENA:

Ako dijete želite iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, u postupku prijave prijavljujete obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavljate u matičnoj školi, nakon čega se javljate željenoj školi radi mogućeg dogovora ili preraspodjele u drugu školu sa sličnim uvjetima, prema blizini mjesta stanovanja.