Stručno-razvojna služba

Dobro došli na mrežne stranice stručno-razvojne službe!

RADNO VRIJEME:

Pedagoginja:

ponedjeljak: jutro

utorak: jutro

srijeda: poslijepodne

četvrtak: poslijepodne

petak: smjena "A"

Socijalna pedagoginja:

ponedjeljak: poslijepodne

utorak: poslijepodne

četvrtak: jutro

Psihologinja:

ponedjeljak: poslijepodne

utorak: poslijepodne

srijeda: jutro

četvrtak: jutro

petak: smjena "A"

Napomena: Za savjetodavni rad s roditeljima potrebna je prethodna najava.

Za sve krizne situacije možete se obratiti osobno bez najave, ili na bilo koji kontakt Škole.

Zaštita prava djece

Projekt suradnje s Udrugom Sindrom Down 21 Split
Autor: Anita Dujela, 25. 2. 2019.

Svjesni smo toga kako se u današnjem svijetu mnogo toga promijenilo. Ne samo od obaveza, prijateljstava, već su i neke druge stvari postale vrijednije od onoga prijašnjeg. Ljudi su puno zaposleniji, nemaju mogućnosti provoditi vrijeme sa svojim bližnjima, kako bi to oni htjeli, što dovodi do smanjenja topline, radosti i ljubavi među odraslima, ali i djecom. Učenici naših razreda svjesni su kako nismo izgledom svi jednaki, ali srcem i onim što nosimo u sebi jesmo.

Djeca su najveća radost i pravi primjer sreće i ljubavi i s tim ciljem učiteljice J. Strikić i T. Ćurčija krenule se u realizaciju svoga projekta. U nastavku pogledajte prikaz dijela projekta "Male ruke, velika sreća"!

3.c razred pohađa učenica svima jako poznata i prirasla srca. To je djevojčica koja je izgledom malo drugačija od ostalih, ali kada je upoznate, shvatite zapravo koliko veliko srce, ljubavi i topline prema drugima ima. Radi se o djevojčici s Down sindromom, Luciji. Učiteljica Josipa mama je isto tako jedne prekrasne djevojčice s Down sindromom i zajedno s učiteljicom Tihanom i svojim učenicima odlučile su ovu školsku godinu posvetiti upravo njima, “Djeci ljubavi”. Povezali smo se s Udrugom Down sindrom 21 Split, upoznali brojne volontere, a u tijeku našeg projekta, učenike 3.a i 3.c posjetila su neka od djece iz Udruge uz pratnju mlade glazbene terapeutkinje. Zajedno su proveli cijeli školski dan pjevajući, veseleći se, plešući i vježbajući svoju zajedničku koreografiju. Tim danom svima nama bili su najbolji primjer neiskvarenosti te ljubavi koja nam je svima prijeko potrebna.

O njihovoj stvarnoj sreći, zajedništvu i toplini mogli su svjedočiti svi oni koji su prisustovali božićnoj školskoj priredbi.

Djeca su bila oduševljena i presretna što su stekla i upoznala nove prijatelje. Naše druženje nastavlja se i dalje jer se bliži dan obilježavanja Down sindroma, a što ćemo još sve zajedno raditi saznat ćete ubrzo 😉 …