Događanja u školi
Imamo pobjednike!
Autor: Anita Dujela, 13. 11. 2020.

Danas je u našoj održano četvrto međuškolsko natjecanje iz emocionalne pismenosti, na kojemu su sudjelovali učenici šestih razreda iz deset osnovnih škola Splitsko-dalmatinske županije. Čestitamo svim sudionicima!

Individualni pobjednik natjecanja u emocionalnoj pismenosti je Toni S., učenik 6.C razreda OŠ Manuš iz Splita, čija je mentorica Tonka Orlandini, školska psihologinja.

Grupni pobjednici natjecanja na međuškolskoj razini su učenici OŠ Trilj – Područna škola Košute i to Karmen M., Pavao K., Ana D., Anđela D., Nina J. i Eva K., a mentorica je Maja Runac Pivčević, školska psihologinja.

Više pod opširnije!

Ove godine u aktivnosti projekta „Pretežno vedro“ s ciljem emocionalnog opismenjavanja djece i mladih prijavilesu se ukupno 22 škole iz SDŽ.

Od toga je 15 škola uspješno završilo natjecanje na školskoj razini te je ukupno sudjelovalo 530 učenika šestih razreda, dok je edukativna igra u sklopu natjecanja u protekla dva tjedna odigrana više od tisuću puta. Također, bilo je uključeno 30-ak mentora stručnih suradnika u osnovnim školama na području županije, kao i nastavnici predmetne nastave.

Deset škola s najvećim brojem bodova na grupnoj razini nastavilo je aktivnosti na 4. međuškolskom natjecanju iz emocionalne pismenosti. Zbog poštivanja epidemioloških mjera ove godine završni je dio u petak imao nešto drukčiji oblik, a situacijske teme učenici su, umjesto uživo, odigrali u virtualnom okruženju,tako da je taj dio natjecanja proveden online.

Osim pobjednika te domaćina iz OŠ Žnjan-Pazdigrad, u završnici natjecanja sudjelovali su još učenici šestih razreda iz osnovnih škola Srinjine, Stobreč, Tučepi, Meje, Žrnovnica, Brda, Filipa Lukasa iz Kaštel Staroga te Kneza Mislava iz Kaštel Sućurca.

Natjecanje su pratili te ocjenjivali članovi Stručnog i Učeničkog povjerenstva, u sastavu:

• Ante Radovčić, prof. stručni savjetnik, u zvanju višeg savjetnika, županijski koordinator za provođenje programa prevencije ovisnosti u odgojno-obrazovnim ustanovama
  • dr. sc. Mirjana Nazor, prof. psiholog
  • dr. sc. Željko Ključević, dr.med., spec. psihijatar
  • Mia Grbavac, stručni suradnik psiholog u OŠ Strožanac
  • Danijela Matić, stručni suradnik psiholog u OŠ don Lovre Katić
  • Fani Balarin, dr.med., spec. šk. med.

• učenici iz OŠ Ivan Duknović, Marina
  • mentorica: Andrea Andrić, stručna suradnica psihologinja
  • Petra Relja, stručna suradnica pedagoginja, uz učenike na dan natjecanja

Izvor: Slobodna Dalmacija